Tervetuloa Lapin Kirjallisuusseuran sivustolle!

Lapin Kirjallisuusseura on avoin kaikille kirjallisuuden ystäville. Seuran jäseneksi voi liittyä hallitukselle osoitetulla hakemuksella osoitteessa: c/o Erkki Kaila, Kiveliötie 2 B, 96500 Rovaniemi, sähköposti: lapinkirjallisuusseura@gmail.com tai täyttämällä sähköisen hakemuslomakkeen

Verkkosivujen ja jäsenlehti Lapillisen lisäksi lappilaisen kirjallisuuden kuulumisia voit seurata Twitterissä.

Kirjallisuusseura on myös Facebookissa. 

Lue lisää seuran toiminnasta

Lappi kirjallisuuspalkinto jaettiin 8.2.2019 Tornion kirjastossa Rosa Liksomin teokselle Everstinna (Like). Valinnan teki taiteilijapariskunta Pekka ja Teija Isorättyä. Yleisön suosikki oli Ritva-Elina Pylvään Alisa Väylän tytär (Väylä-kirjat) Onnittelemme voittajia, ja aivan erityisesti seuran hallituksen jäsentä Ritva-Elinaa!

Lisätietoja